top of page
Artboard 22 copy 2.png
mediengeist_logos-27.png
mediengeist_logos-25.png

АКСЕЛЕРАТОР            ПРОЄКТІВ

З ПРОТИДІЇ      ДЕЗІНФОРМАЦІЇ

      Mediengeist – це змога реалізувати ваш проєкт для протидії деструктивним наративам, фейкам, дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну. 

Ви можете отримати до 36 000 євро на реалізацію власного мистецького проєкту, цифрової розробки чи медійного продукту.

ДЛЯ      КОГО      ПРОЄКТ

   Для активістів та активісток, журналістів і журналісток, митців, мисткинь, засновників та засновниць технологічних стартапів, які працюють з темою медіаграмотності, протидії фейкам, або/та у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій. 

ЕТАПИ               ПРОЄКТУ

01  НАВЧАННЯ

У перший етап ми оберемо 30 учасників, які отримують стипендію розміром 1000 євро.

 

Протягом вересня вас навчатимуть топові світові та українські експерти. Навчальні сесії проходитимуть онлайн та матимуть три напрямки:

Медіаграмотність

- Основи фактчекінгу

- Етика даних

- Науковий підхід до протидії дезінформації 

Інновації та мистецтво

- Пошук ідей та вибір естетичного підходу

- Імерсивний сторітелінг

- Використання інструментів віртуальної та розширеної реальності

Сталість 

- Захист інтелектуальних прав на продукт чи розробку

- Пошук фінансування проєктів

- Фінансове планування проєктів

02  РОЗРОБКА ПРОЄКТІВ ТА ПІТЧИНГ ЕКСПЕРТАМ

 

Разом з менторами акселератора кожен учасник підготує концепцію проєкту з протидії дезінформації та презентує її експертам Mediengeist. 

П’ять найкращих ідей пройдуть у наступний етап та отримають 5000 євро кожен на створення власного проєкту.

03  СТВОРЕННЯ ТА ЗАПУСК. ДЕМОНСТРАЦІЯ

Разом з менторами кожен з п’яти учасників працюватиме над реалізацією власної ідеї. Команда Mediengeist надасть експертну підтримку й необхідне навчання. Протягом жовтня й листопада учасникам необхідно буде запустити власний проєкт. На початку грудня всі учасники презентуватимуть результати офлайн.

04  МАСШТАБУВАННЯ

Серед п’яти учасників експертне журі Mediengeist обере один найбільш перспективний проєкт, який отримає 30 000 євро, а також менторську підтримку для масштабування власного проєкту на національному рівні.

ЛЕКТОРИ

Volodymyr Smyrnov

Spilka

Cortney Harding

META, Friends with holograms

Felix Gaedtke

NowHere Media

Otar Dovzhenko

Detector Media

Bram Alkema

DROG, Get bad news

вересень 2022 – Навчання

жовтень – листопад 2022 – Створення та реалізація проєкту з протидії дезінформації

грудень 2022 – Demo-день та презентація результатів

грудень – січень 2023 – Масштабування проєкту на національному рівні

Дедлайн заявок – 23 серпня 23:59 за Києвом

Листи з результатами відбору ми надішлемо 29 серпня

ЧАСТІ            ЗАПИТАННЯ

Чи обов’язково мати досвід в темі дезінформації?

Якщо у вас є ідея проєкту з протидії дезінформації, але ще немає попереднього досвіду в роботі з цією темою, ви також можете подаватися. Проте наш пріоритет під час відбору учасників – це ті, хто попередньо працював з темою. Адже навчальна програма буде розрахована на просунутий рівень розуміння роботи з медіа.

Чи можу я подавати заявку, якщо перебуваю

за межами України?

Так, усі громадяни України можуть подаватися на проєкт. Також ми заохочуємо подаватися міжнародні команди, або створювати такі міжнародні співпраці в межах запропонованих проєктів. Важлива умова, щоб засновники цих команд були українцями.

Я працюю повний робочий день. Чи можу я брати участь в проєкті? Скільки часу буде займати участь в проєкті?

Ми очікуємо, що учасники будуть приділяти щонайменше 7 годин на тиждень проєкту під час етапу «Навчання» та щонайменше 20 годин на тиждень під час етапу «Створення та запуск». Ви можете поєднувати участь в проєкті з роботою, проте краще заздалегідь попередити роботодавця про участь. Щоб компенсувати витрачений час на проєкт, усі учасники отримають стипендії у розмірі 1000 євро на етапі «Навчання». 

Чи можу я пропускати лекції?

Ми розраховуємо на залучення усіх наших учасників, тому не заохочуємо пропуски лекцій. Якщо ви пропустите понад чотири лекції, на жаль, ми муситимемо припинити вашу участь у проєкті. Якщо трапляться форс-мажорні ситуації або ж ситуації, пов’язані з вашою безпекою, ми завжди готові піти на зустріч і будемо розглядати такі випадки окремо.

Якою мовою відбуватиметься навчання?

Навчання відбуватиметься українською та англійською мовою. Тому для участі в проєкті важливо знати англійську мову щонайменше на рівні Intermediate.

Чи необхідно мати юридичну організацію

(зокрема ФОП) для участі у проєкті?

Так, наявність громадської організації, фізичної особи підприємця, або товариства з обмеженою відповідальністю є важливою умовою для оформлення договірних відносин та участі в проєкті. Якщо у вас немає юридичної особи, ви можете долучити дружню до вас юридичну особу до вашої команди. 

Як будуть відбуватися навчання та етапи?

Усі лекції та зустрічі відбуватимуться онлайн. Проте ми плануємо провести Demo-день у грудні офлайн, якщо це буде можливо, враховуючи ситуацію в країні. 

Як я можу отримати 36 000 євро на свій проєкт?

36 000 євро – це максимальна сума, яку учасник може отримати в межах акселераційної програми. Усі 30 учасників, яких команда Mediengeist обере в перший етап, отримують 1000 євро. П’ять учасників, які пройдуть в наступний етап, отримають 5000 євро на реалізацію проєктів. Один учасник з п’ятьох отримає 30 000 євро на масштабування власного проєкту за результатами презентацій під час Demo-дня.

Чи може брати участь організація, а не один учасник?

Авжеж, ми заохочуємо подаватись команди. Але ви маєте делегувати одну людину для участі в тренінгах.

Хто фінансує проєкт?

Проєкт "Mediengeist"є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни Росії проти України.

Залишились запитання?

Напишіть нам на hello@kunsht.com.ua

духмедіа_гасло-29.png
bottom of page