top of page
Кунштики – проєкт, який ми запустили в час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, щоб зацікавити дітей різними галузями науки, дати змогу поспілкуватися з науковцями з різних сфер та просто розважити цікавими науковими інтерактивами. Цей проєкт став можливим завдяки підтримці програми «Єднання заради дії» та об’єднав насамперед внутрішньо переміщених дітей з різних куточків України, а також тих, хто виїхав за її межі через війну.
Кунштики: як працює мозок
Разом із фізіологинею та кандидаткою біологічних наук Вікторією Кравченко дізнавалися, як так сталося, що звідкись у природі взялася така неймовірно точна обчислювальна машина, яка ще й уміє думати, де ховаються наші фантазії та емоції, а також як науковцям вдається розкривати загадки мозку.
Кунштики: хімічний погляд на світ
Багато хто каже, що це магія, але насправді це хімія! Ця наука неймовірно цікава й загадкова, а провів її до нас хімік Віктор Задоянний. Ми дізналися, як хіміки бачать світ, поговорили про місце хімії серед інших наук та в культурі людства, а також навчилися спостерігати за реакціями, які робили самі.
Кунштики: генетика
Як часто тобі казали, що в тебе мамині очі? А татів ніс? А чи бувало, що порівнювали риси твого характеру на когось з батьків, кажучи «в маму вдалася» або ж «весь у батька»? Разом з генетиком Олександром Колядою дізнавалися, як усе працює насправді й хто такі ці загадкові гени, які до всього причетні.
Кунштики: біоритми
Чи чули ви колись про біоритми? Гайда розбиратися разом з нами що воно таке. Допомагати нам буде кандидатка біологічних наук Ольга Маслова. Разом з пані Олею з‘ясуємо, що таке біологічний годинник, чи є якісь годинники у наших тілах і де вони розташовані та чому важливо, щоб наш внутрішній час синхронізувався із зовнішнім.
Кунштики: подорож українською мовою
Запрошуємо у цікаву подорож українською мовою, під час події ми зануримося в лексику та фразеологію; дізнаємося, чим українська мова відрізняється від інших; пригадаємо наші знання про значення слів; знайдемо лексичні помилки в піснях сучасних українських виконавців; розгадаємо зміст крилатих висловів та фразеологізмів. А проведе нас у цю подорож учитель української мови та літератури Артур Пройдаков.
Кунштики: як працюють археологи
Чи можуть череп’я, кремінці та поламані залізячки розповідати історії? Цілком! І в цьому немає жодної магії. Накопичені протягом кількох століть наукові знання дозволяють археологам досить впевнено «перекладати» з мови речей на мову людей. Як вони це роблять — розповідає кандидат історичних наук та археолог Євген Синиця.
bottom of page