top of page

*

ХАКАТОН З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

*з німецької «дух медіа»

MEDIENGEST 3.0

Місія «Об’єднати спільноту
задля протидії дезінформації»

Mediengeist 3.0 — це одноденний хакатон з медіаграмотності, що допоможе обʼєднати спільноти та проєкти для протидії деструктивним наративам, фейкам та дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. 

 

150 учасників зможуть розробити або допрацювати ідеї та отримати сумарно до 180 000 гривень на реалізацію фактчекінгових застосунків чи платформ, кампаній в соціальних мережах, мистецьких проєктів, YouTube-шоу або іншого медійного продукту. 

 

На хакатоні учасники зможуть познайомитися з колегами, що роблять український інформаційний простір безпечнішим місцем, напрацювати разом ідеї майбутніх проєктів з протидії дезінформації та представити їх на пітчингу перед журі та експертами.

ДЛЯ КОГО ЦЯ МОЖЛИВІСТЬ?

Ми запрошуємо блогерів з TikTok та YouTube, активістів, журналістів, митців, засновників технологічних стартапів, які працюють з темами медіаграмотності, протидії фейкам, або/та у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій.

«Mediengeist 3.0» імплементується у партнерстві Goethe-Institut в Україні з науково-популярним медіа Куншт. Проєкт є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2024 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни Росії проти України. Партнер проєкту — MacPaw Space.

ЕТАПИ ПРОЄКТУ

01 ПІДГОТОВКА (вересень-жовтень)

На цьому етапі ми оберемо 150 наймотивованіших учасників та їхні проєкти для участі в хакатоні. Ми детально розповімо про всі умови участі та поділимося необхідними матеріалами.

02 ХАКАТОН ТА РОЗРОБКА ПРОЄКТІВ
(26 жовтня, субота)

У межах другого етапу проєкту ми проведемо хакатон, на якому познайомимо між собою всіх учасників та обʼєднаємо їх у групи для розробки проєктних ідей. Серед усіх проєктів оберемо 10, що мають найбільшу спроможність до втілення. Вони матимуть змогу презентувати свої розробки на пітчингу. Переможцями стануть 3 проєкти, кожен
з яких отримає стипендію 60 000 гривень для подальшого розвитку.

03 МАСШТАБУВАННЯ

На завершальному етапі хакатону проєкти-переможці розроблять план розвитку та втілюватимуть його разом з менторами.

ЖУРІ

LECTORS_FEDIV.png

Юлія
Федів

Культурна та медіаменеджерка, членкиня правління Суспільного та колишня виконавча директорка Українського культурного фонду

LECTORS_LISENOK.png

Анастасія
Силенок

Засновниця платформи діджиталізації та промоції культурної спадщини HATA Hub, співзасновниця Digitizing.Space, амбасадорка Wtech

LECTORS_Вадим Міський.png

Вадим
Міський

Програмний директор
ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення, фахівець у галузі адвокації та медіа

30 серпня — 30 вересня 2024 —подання заявок


Жовтень 2024 — підготовка до хакатону


26 жовтня 2024 — проведення хакатону Mediengeist 3.0

Дедлайн подання заявок – 30 вересня 23:59 за Києвом
Листи з результатами відбору надішлемо до 5 жовтня

Попередній акселератор MEDIENGEIST 2.0

У 2023 році 31 проєкт з протидії дезінформації пройшов навчання та отримав 9300 євро на подальший розвиток. 10 проєктів-фіналістів показали свої ідеї на пітчингу та отримали стипендію 1000 євро на реалізацію.

Переможцями акселератора стали 4 команди, що розділили призовий фонд 17 500 євро та втілили ідеї розвитку фактчекерської платформи, YouTube-проєктів про культуру та новини для молоді, а також новинного медіа.

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

ЧИ ОБОВ'ЯЗКОВО МАТИ ДОСВІД В ТЕМІ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ?

Якщо у вас є ідея проєкту з протидії дезінформації, але ще немає попереднього досвіду в роботі з цією темою, ви також можете подаватися. Якщо ви попередньо працювали з темою, це буде плюсом.

ЧИ МОЖУ Я ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ, ЯКЩО ПЕРЕБУВАЮ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ?

Так, усі громадяни України можуть подаватися на проєкт. Також ми заохочуємо подаватися міжнародні команди або створювати такі міжнародні співпраці в межах запропонованих проєктів. Важлива умова — щоб засновники цих команд були українцями.

Я ПРАЦЮЮ ПОВНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ. ЧИ МОЖУ Я БРАТИ УЧАСТЬ В ПРОЄКТІ? СКІЛЬКИ ЧАСУ БУДЕ ЗАЙМАТИ УЧАСТЬ В ПРОЄКТІ?

Залученість у проєкт передбачає безпосередню участь в усіх елементах програми хакатону 26 жовтня 2024 року. Тож ви цілком можете поєднати участь та підготовку до нього зі своєю основною зайнятістю.

ЯКОЮ МОВОЮ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ НАВЧАННЯ?

Навчання відбуватиметься українською мовою. 

ЧИ НЕОБХІДНО МАТИ ЮРИДИЧНУ ОРГАНІЗАЦІЮ (ЗОКРЕМА ФОП) ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОЄКТІ?

Так, наявність громадської організації, фізичної особи-підприємця або товариства з обмеженою відповідальністю є важливою умовою для оформлення договірних відносин та участі в проєкті. Якщо у вас немає юридичної особи, ви можете долучити дружню до вас юридичну особу до вашої команди.

ЯК Я МОЖУ ОТРИМАТИ 60 000 ГРИВЕНЬ НА СВІЙ ПРОЄКТ? 

60 000 гривень — це максимальна сума, яку одна команда може отримати в межах хакатону. Якщо проєктна ідея, яку ви розроблятимете під час події, пройде всі етапи відбору, ви матимете змогу представити її журі під час пітчингу. Троє команд-переможців пітчингу отримають по 60 000 гривень на реалізацію своїх проєктних ідей.

ЧИ МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ ОРГАНІЗАЦІЯ, А НЕ ОДИН УЧАСНИК?

Авжеж, ми заохочуємо подаватись команди. Але ви маєте делегувати одну людину для участі в хакатоні.

ХТО ФІНАНСУЄ ПРОЄКТ?

Проєкт "Mediengeist" є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2024 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни Росії проти України.

духмедіа_гасло-29.png

Залишились запитання?
Напишіть нам на mariia.shubchyk@goethe.de
або marta@kunsht.com.ua

bottom of page